Totem Tabela

Totem tabelalar kullanım alanları ve modellerine göre isimlendirilmektedir. Yol, Pilon, Balta Totemler gibi isimler alırlar. Kullanımları oldukça yaygın ve yeniliklere açık bir tabela modelidir. Farklı renklerde farklı materyallerle güzel tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Yollar da kullanılan genellikle firma bazlı reklam ve tanıtım amaçlı kiralananlar ya da direk firma ya ait olanlar olabilmektedir. Caddelerde kullanılanlar ise firmaların markalarını yoldan geçen araç ve yaya trafiğine daha iyi gösterebilmek adına tercih ettikleri tabela modelleridir. Totem fiyatları standart tabela fiyatlarından genellikle pahalıdır. Kullanılacak çelik konstrüksiyon ve ankraj işlemleri totemlerin ölçüsüne göre artmaktadır. Bacak yüksekliği yayaların ya da araçların geçerken zarar vermemesi için minimum 3 metre olmalıdır. Kullanılacak bölge şartları ya da konulacağı konuma göre yükseklik seçilmelidir. Firmamız bünyesinde istenilen büyüklükte ve şekillerde totem  imalatı yapılmaktadır. Totem tabelaları ışıklı ve ışıksız olarak inceleyebiliriz.

Işıklı Totem Tabela

Işıklı Totem Tabelalar da Gövdeler; Alüminyum, Alüminyum Kompozit Panel, Cam ve Beton gibi materyallerden oluşmaktadır. Genel olarak üç başlıkta çeşitlerini inceleyebiliriz.

Kutu harfli totem tabelalar

Zemin oluşturulduktan sonra üzerine kutu harflerin monte edilmesi ile oluşturulan tabela çeşididir. Güzel bir tasarımla oldukça şık görünen bu tabelalar yaygın olarak kullanılmaktadır. Cephe tabelalarından daha çok görünür ve farkındalık oluştururlar.

Decupe (oyma) totem tabelalar

Bu totemlerde kutu harf yerine kaset kısmında kullanılan materyal oyulur ve pleksi arkadan yapıştırılır ışık düzeneği kaset içindedir. Decupe harfler ve kutu harfler aynı anda da kullanılabilir ve decupe tabelaların ve totemlerin fiyatları kutu harfli tabelalara göre daha uygundur.

Branda Totem Tabelalar

Işıklı ve ışıksız olabilir genellikle büyük kasetlerde tercih edilse de küçük kasetlerde de uygulanmaktadır. Branda baskı olarak kullanılan çeşitleri basılan boya ve makine pass değerlerine göre 2 yıl kadar ömürlü olmakta ve zamanla solmaktadır. Fakat branda üzeri folyo uygulamalarda bu süre 8-9 yıla kadar çıkmaktadır.

Işıksız Totem Tabela

Işıksız totemler ışıklılı olanları kadar yaygın kullanılmasa da örnekleri vardır. Zemin üzerine dekota kesim, folyo kesim yada vinil germe (branda) olarak kullanılmaktadırlar.