Kutu harf tabela çeşitleri

Kutu Harf Tabelalar tabela ve reklam sektörünün olmazsa olmazı kutu harf nedir diye soracak olursanız şunları söyleyebiliriz: Tabelalar genellikle bir zemin üzerine harflerin yazılması ile oluşur, bu harflerin ise zeminden daha yüksek durması ise kutu harf ya da kabartma harf tabela olarak adlandırılabilmektedir. Sektörde birçok uygulaması bulunmaktadır ve yaygın olarak kullanılır. Kutu harf tabela fiyatları ise kullanılan malzemeye göre farklılık göstermekle beraber harf yüksekliklerine göre cm yada m2 bazında fiyatlandırılmaktadır. Firmamız bünyesinde her türlü tabela imalatı mevcuttur ve uygun fiyatlar ile müşterilerimize hizmet olarak sunulmaktadır. Işıklı ve ışıksız olmak üzere iki kategoride incelenebilir.

Işıklı Kutu Harf Tabelalar

Işıklı Kutu harf tabelalar denildiğinde tüm kabartma harfler anlaşılsa da ilk akla gelen genellikle pleksi kutu harf tabelalar ya da alüminyum kutu harf tabelalar dır. Işıklı kutu harflerin birçoğunda pleksi kullanılır. En direk aydınlatma diye tarif edilen harflerde ise ışık zemine harfin içinden uygulanır bunlarda pleksi kullanılmaz. Kutu harf tabela genel bir tabirdir ve alüminyum, pleksi, paslanmaz gibi tüm harf modellerini kapsarlar. Müşterilerimiz genelde bizi aradıklarında kullanılacak materyalleri bilmezler kabartma tabela ya da kutu harf tabela istiyoruz şeklinde ifade ederler bizler ise müşterilerimizin istekleri, logoları, kurumsal kimlikleri, seçtikleri renkler, ışığın harfin neresinden çıkmasını istediklerine ve bütçelerine göre en uygun olan tabela modelini onlara sunarız.

Işıksız Kutu Harf Tabelalar

 Işıksız kutu harf tabelalar ise daha çok aydınlatmanın pek mümkün olmadığı durumlarda ya da müşteri taleplerine göre oluşan harflerdir. Işıksız alüminyum kutu harfler ve ışıksız paslanmaz kutu harfler sektörde kullanılsa da pleksi harf olarak pek tercih edilmemektedir. Fakat doğrudan kesim yapılarak uygulaması daha yaygındır. Bu durumlar genelde etrafı dönülemeyecek kadar küçük harflerde kullanılsa da müşteri isteğine göre de bu şekilde uygulanmaktadır. Dekota malzemesi de ışıksız kabartma tabelalarda sıkça kullanılır; Gold, Gümüş, Aynalı ya da Beyaz modelleri en çok kullanılanlar arasındadır. Farklı kalınlıkları mevcuttur. Işıksız kutu harf tabelaların fiyatları ışıklı olanlara göre daha uygundur.